امروز پنج شنبه 3 بهمن 1398 ساعت 2:17
07132354054
دسته بندی خبرها

آیا ایران کشوری شاد است؟

شنبه 13 شهریور 1395 1103 بازدید کننده گروه دسته 1

ایران در سال 2016 یکصد و پنجمین کشور شاد دنیا شد.


آیا ایران کشوری شاد است؟

چند سالی است که مرکز توسعه پایدار ایالات متحده گزارشاتی در خصوص میزان شادی در کشورهای مختلف دنیا منتشر می‌کند. اولین گزارش در سال 2012 و سپس در سال 2013 و سومین گزارش در سال 2015 منتشر شد و اکنون در سال 2016 چهارمین گزارش سنجش شادی بین‌المللی منتشر گردیده است.

این شیوه سنجش میزان شاد بودن مردم را در ملل مختلف بر اساس متغیرهای مختلفی اندازه‌گیری می‌کند. از جمله این متغیرها می‌توان به سهم سرانه هر فرد از تولید ناخالص داخلی، حمایت‌های اجتماعی، بهداشت و سلامت، تحصیلات، میزان رفاه،  آزادی انتخاب و عواملی از این دست اشاره نمود. در این گزارش 156 کشور دنیا مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند که دانمارک، سوئیس و ایسلند به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم شادترین کشورهای دنیا قرار گرفته‌اند. در حالی که غمگین‌ترین کشورها افغانستان، توگو، سوریه و بروندی بوده‌اند.

بر اساس این گزارش ایران یکصد و پنجمین کشور شاد دنیا است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد از میان کشورهای آسیایی سنگاپور با کسب رتبه 22 جهانی خوشبخت‌ترین کشور آسیایی است. پس از سنگاپور امارات متحده عربی با رتبه 28 جهانی مقام دوم آسیا و تایلند و عربستان صعودی با کسب رتبه‌های 33 و 34 جهانی سومین و چهارمین کشورهای خوشبخت آسیا هستند. مقام پنجم هم به تایوان رسیده است.

10 کشور برتر از نظر این گزارش به شرح زیر رتبه‌بندی شده‌اند.

  1. دانمارک
  2. سوئیس
  3. ایسلند
  4. نروژ
  5. فنلاند
  6. کانادا
  7. هلند
  8. نیوزیلند
  9. استرالیا
  10. سوئد

http://worldhappiness.report/


برچسب ها
شادی ، کشورهای شاد ،
آیا ایران کشوری شاد است؟فروشگاه محصولات شاد شاد،فروش انواع لوازم شوخی و سرگرمی9/3/2016چند سالی است که مرکز توسعه پایدار ایالات متحده گزارشاتی در خصوص میزان شادی در کشورهای مختلف دنیا منت ... چند سالی است که مرکز توسعه پایدار ایالات متحده گزارشاتی در خصوص میزان شادی در کشورهای مختلف دنیا منتشر می‌کند. اولین گزارش در سال 2012 و سپس در سال 2013 و سومین گزارش در سال 2015 منتشر شد و اکنون در سال 2016 چهارمین گزارش سنجش شادی بین‌المللی منتشر گردیده است.این شیوه سنجش میزان شاد بودن مردم را در ملل مختلف بر اساس متغیرهای مختلفی اندازه‌گیری می‌کند. از جمله این متغیرها می‌توان به سهم سرانه هر فرد از تولید ناخالص داخلی، حمایت‌های اجتماعی، بهداشت و سلامت، تحصیلات، میزان رفاه،  آزادی انتخاب و عواملی از این دست اشاره نمود. در این گزارش 156 کشور دنیا مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند که دانمارک، سوئیس و ایسلند به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم شادترین کشورهای دنیا قرار گرفته‌اند. در حالی که غمگین‌ترین کشورها افغانستان، توگو، سوریه و بروندی بوده‌اند.بر اساس این گزارش ایران یکصد و پنجمین کشور شاد دنیا است. این گزارش همچنین نشان می‌دهد از میان کشورهای آسیایی سنگاپور با کسب رتبه 22 جهانی خوشبخت‌ترین کشور آسیایی است. پس از سنگاپور امارات متحده عربی با رتبه 28 جهانی مقام دوم آسیا و تایلند و عربستان صعودی با کسب رتبه‌های 33 و 34 جهانی سومین و چهارمین کشورهای خوشبخت آسیا هستند. مقام پنجم هم به تایوان رسیده است.10 کشور برتر از نظر این گزارش به شرح زیر رتبه‌بندی شده‌اند.دانمارکسوئیسایسلندنروژفنلاندکاناداهلندنیوزیلنداسترالیاسوئدhttp://worldhappiness.report/5.0